Vše o zaměstnávání na jednom místě

VŠE O ZAMĚSTNÁVÁNÍ CIZINCŮ

Zaměstnanecké karty, modré karty, pracovní povolení, volný vstup na trh práce, občané EU i občané třetích zemí. Vše o zaměstnávání cizinců na jednom místě.
ČTĚTE DÁLE

Zaměstnávání cizinců ze zemí mimo EU

Zaměstnávání cizinců ze zemí mimo EU je velmi komplexní téma. Tato stránka Vám na něj má poskytnout základní náhled. Následně se můžete prokliknout na jednotlivá témata, která Vás zajímají.

Z hlediska zaměstnánávání je třeba rozlišit tři kategorie cizinců ze zemí mimo EU:

  1. Rodinní příslušníci občanů EU – nejjednodušším příkladem je například občanka Ukrajiny, která má za manžela Čecha. V takovém případě se na ní v oblasti zaměstnávání vztahují pravidla obdobná pravidlům zaměstnávání občanů EU. Podobně to ale funguje například v případě kdy má Italka, žijicí v ČR za partnera (nemusí být svoji) občana Srbska. Více o tomto zaměstnávání rodinných příslušníků občanů EU naleznete zde: https://zamestnavanicizincu.cz/zamestnavani-rodinnych-prislusniku-obcanu-eu/.
  2. Cizinci s volným přístupem na trh práce – někteří cizinci ze zemí mimo EU, kteří v ČR již pobývají mohou být v některých případech zaměstnáni bez dalších omezení, díky tomu, že mají umožněn volný přístup na trh práce. Volný vstup na trh práce cizincům zajišťuje například prezenční studium v ČR, získání českého vysokoškolského diplomu apod. Více informací k nalezení zde: https://zamestnavanicizincu.cz/volny-vstup-na-trh-prace/.
  3. Cizinci nespadající do žádné z výše uvedených kategorií – pokud cizinec ze země mimo EU nespadá do žádné z výše uvedených kategorií, ale chce v ČR pracovat, musí ve většině případů získat jedno z následujících uvedených povolení k pobytu:

Na našem webu najdete kromě kompletních popisů nejrůznějších možností zaměstnávání cizinců i spoustu dalších užitečných informací souvisejících s tématem. Níže uvádíme přehled několika z nich.

Slovníček pojmů

Informace k novele zákona o pobytu cizinců z července 2019

Web o zaměstnávání cizinců provozujeme jako doplněk k nejlépe hodnocené imigrační a relokační agentuře Move To Prague relocation services s.r.o. Vzhledem k tomu na webu neustále pracujeme a prosíme Vás o zpětnou vazbu, pokud někde něco chybí, o nějakém témutu byste se chtěli dozvědět více a podobně.

Kontaktujte nás – rádi od Vás uslyšíme 🙂