Vše o zaměstnávání na jednom místě

VŠE O ZAMĚSTNÁVÁNÍ CIZINCŮ

Zaměstnanecké karty, modré karty, pracovní povolení, volný vstup na trh práce, občané EU i občané třetích zemí. Vše o zaměstnávání cizinců na jednom místě.
ČTĚTE DÁLE

Novinky v zaměstnávání cizinců v České Republice

V této sekci naleznete seznam všech nejzásadnějších novinek v oblasti zaměstnávání cizinců v České Republice od roku 2023 do současnosti. Seřazeny jsou od nejnovějších po nejstarší.

Zrušení potřeby povolení k zaměstnání pro cizince ze sedmi zemí

Pravděpodobně jste již také četli tento velmi zavádějící článek, ve kterém autor (očividně neznalý imigračního práva) uvádí, že od července nebude třeba k zaměstnávání cizinců z vybraných zemí potřeba pracovní povolení či zaměstnanecká karta.

Bohužel byl článek opravdu napsán někým, kdo netuší, jak cizinecká agenda funguje a je tedy natolik zmatený a zavádějící, že jsme se ho rozhodli uvést na pravou míru zde:

Novela cizineckého zákona z roku 2023

Cizinecký zákon je novelizován pravidelně každé dva roky. Standardně novela zákona přináší novinky, které jsou ku prospěchu cizinců a/nebo zaměstnavatelů, i novinky, které všem život pouze zkomplikují, ale nikdo vlastně neví, proč v zákoně jsou.

Přehled novinek v aktuální verzi zákona o pobytu cizinců popisujeme detailněji v tomto článku: Novela zákona o pobytu cizinců 2023 – Modrá Karta.